Náš příběh

Je to vlastně naše rodinné dědictví

Ventanita je naše rodinné dědictví. Vše začalo u babičky, která měla na okně vlastní malou zahrádku. A protože její venkovní okenní parapety nebyly dost široké na to, aby udržely bohatě rozkvetlé truhlíky, na řadu přišel dědeček se skvělým nápadem, jak truhlíky na okno upevnit a ještě tím zkrášlit celý dům. Pro babičku tím příběh praktických a zároveň dekorativních lišt na okna skončil. Pro nás to ale vše začalo.

Máme kolem sebe rádi funkční a krásné věci. Nechali jsme se inspirovat mnoha krásnými domy, které jsme na svých cestách viděli. Připojili jsme k nápadu našich prarodičů ještě pěknou řádku vlastních. A tak se zrodila Ventanita.

2

Nejkvalitnější smrkové dřevo na světě vyrůstá v Beskydech

Naše dřevo zraje do nejvyšší kvality na úpatích Moravských kopců. Příběh dřeva pro dekorativní lišty Ventanita začíná právě zde. V místních lesích, zejména v unikátních mikroklimatech místních údolí, se rodí jedny z nejkvalitnějších smrkových dřevin vůbec. Stejně jako svědčí místní příroda lidem, svědčí i zrodu unikátně kvalitního dřeva.

3

Vyzrát do nejvyšší kvality si žádá čas

Kvalitnímu dřevu a výrobkům z něj je potřeba dát čas. Potřebný odpočinek a sušení se našemu dřevu dostává v ideálně připravených podmínkách ve skladech a výrobních halách, které jsme k těmto potřebám zbudovali v Halenkově.

4

Dřevěné dekorativní lišty vyrábíme v Halenkově

Podporujeme lokální zdroje. Proto používáme dřevo z místních lesů. Dáváme práci místním lidem – pořez a veškeré další opracování dřeva proto probíhá na Moravě. Díky této strategické poloze jsme schopni zajistit vám dodávku kdekoli v České republice i na Slovensku.

Přeprava na krátké vzdálenosti snižuje celkové náklady. Díky rozumnému využití místních zdrojů zůstává konečná cena dekorativních okenních lišt, obložek dveří i interiérových obkladů Ventanita velice příznivá.

5

Milujeme lesy. Pomáháme k jejich obnově

Milujeme přírodu. Žijeme v horách, neustále obklopeni zelení. Máme kolem sebe rádi pěkné prostředí. Lesy považujeme za poklad pro generace, které zde přijdou po nás. Při své práci čerpáme z obnovitelných zdrojů naší země. Podporujeme proto pravidelné čištění lesů, přispíváme aktivně na jejich obnovu a zakládání lesních školek.